כתבו עלי

מן העיתונות

"המשוררת ענת גרי לקריף מקרית ביאליק, זכתה להיכלל בין היוצרים ששיריהם הוצגו ב 'טקס הוקרת היצירה 4' בהאנגר 13 בנמל תל אביב.
שניים משיריה של ענת לקריף, 52, נכללו בטקס כאשר לכל אחד מהשירים נכתבה כוריאוגרפיה מיוחדת על ידי הרקדנית לוטם ורטמן. השירים בוצעו על ידי רובי ראובני, שגם הלחין אותם והפיק מוזיקלית את המופע, ומורן רון.
אם לשפוט לפי התלהבות הקהל שמילא את ההאנגר עד אפס מקום, נראה שזו רק ההתחלה של לקריף ומחכים עוד להיטים בהמשך הדרך."

חדשות הקריות
יולי 2014

"תנו לה בכפיים, לענת גרי לקריף, משוררת וסופרת מקרית ביאליק, שהוציאה ספר ביכורים ראשון, "שומעים את צעדיך", שנמצא ממש עכשיו על מדפי הספרים. יופי לה."

חדשות הקריות
יולי 2014

ענת גרי לקריף שהוציאה ספר שירים "שומעים את צעדיך", התקבלה על ידי ראש העיר, אלי דוקורסקי, בלשכתו. 
ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, אירח בלשכתו את המשוררת תושבת העיר, ענת גרי לקריף, שהוציאה באחרונה ספר ביכורים "שומעים את צעדיך" הכולל שירים מרגשים פרי עטה. הספר מוקדש לבן משפחתה, חלל צה"ל, סרן ניר לקריף ז"ל, שנהרג לפני שלוש שנים בהתרסקות מסוק צה"ל ברומניה.
ענת ספרה לדוקורסקי על תכניותיה להוצאת ספר נוסף שהיא שוקדת כעת על כתיבתו. ראש העיר הציע כי אחרי חגי תשרי, בסביבות חודש אוקטובר, תקיים העירייה בספריה העירונית ערב ספרותי בו תחשוף את שיריה ואת סיפור כתיבתם, בפני תושבי העיר. בנוסף, רכשה העירייה 20 עותקים מספרה "שומעים את צעדיך" שיוענק על ידי ראש העיר כשי מהעירייה באירועים שונים ובהם לעשרת מקבלי תואר "יקיר הקריה" שיתקיים בחודש הבא.

ראש העיר איחל לענת גרי לקריף המשך כתיבה יוצרת ומעשירה."

"בימים אלה ראה אור ספר השירה של המשוררת ענת גרי לקריף "שומעים את צעדיך". הספר מהווה אסופת שירים, הנוגעים בתחומי חיים רבים ומגוונים, ובו פרק המוקדש לבן גיסה סרן ניר לקריף ז"ל, שנהרג באסון המסוק בהרי הקרפטים ברומניה.

שיר הנושא את שם הספר הולחן על ידי השחקן והזמר גיא זוארץ וזכה לחשיפה גדולה בתקשורת בשל הנסיבות הכואבות. אחד מפרקי הספר מוקדש כולו לזכרו של ניר לקריף.

ענת גרי לקריף בת 53, תושבת קריית ביאליק, נשואה לארנון, אמא לשלושה בנים, עידן, דור וטיראן.
ענת בוגרת החוג לעיתונות ותקשורת באוניברסיטת חיפה, למעלה מעשור שנים עבדה בתחנת הרדיו "רדיו הקריון". במשך שנים אחדות כתבה בעיתון "כל הקריות". הספר יצא לאור בפרויקט "ספרא טבא" מבית "חדרים – הוצאה לאור".
ייחודו של הפרויקט הוא התיעוד המצולם של כל הליך הוצאת הספר לאור. התיעוד חושף את חבלי הלידה מההיבט של העורך יאיר בן חיים, החל משלבי העריכה שהתקיימו במפגשים אישיים ובשיחות עריכה באמצעות הסקייפ ועד לתוצר המוגמר. החומרים שצולמו יערכו לסרט דוקומנטרי שיציג את סיפורו האישי של כל אחד ואחת ממשתתפי הפרויקט."

חדשות חיפה והצפון
10.09.2014

"תנו כבוד לענת גרי לקריף, מקרית ביאליק, ששניים משיריה בנושא המלחמה בעזה, פורסמו בגיליון האחרון של הירחון הספרותי, מאזניים".

חדשות הקריות
דצמבר 2014

הד הקריות
מרץ 2015

"בשבוע הבא, במהלך חול המועד פסח, תשיק הסופרת והמשוררת ענת לקריף, מקרית ביאליק, בבית אקו"ם בנמל ת"א, אלבום עם 14 שירים מוקלטים שכתבה, אותם הלחין ניסן פרידמן, בעיבוד מוזיקלי של יאיר סתוי. האלבום, "עוד קו אחד", מגיע לאחר ספר השירים שהוציאה, "שומעים את צעדיך". תזכרו את השם, היא תגיע רחוק. מילה של אורל'ה."

חדשות הקריות
אפריל 2016

"הסופרת ענת גרי לקריף, מקרית ביאליק, שוב עשתה את זה. הפעם הוציאה ספר פרוזה, "אולי בכל זאת", שמחכה לכם בחנויות הספרים. לקרוא ולהתרגש."

חדשות הקריות
דצמבר 2016

"הסופרת ענת לקריף מקרית ביאליק, תקבל בחמישי הקרוב מידי ראש עיריית חיפה, יונה יהב, את פרס "הכרמל שלי", תחרות שירים שנערכה ע"י העירייה, לציון 95 שנים לקיומו של וועד הר הכרמל. עוד פרס לאוסף."

חדשות הקריות
יולי 2017